Військово-спортивні ігри.
Останнім часом у нас, та й у всьому світі, стали популярні різного роду військово-спортивні ігри. Це не тільки можливість навчиться правильно вести деякі види військових дій, але також і спосіб поспілкуватися, отримати порцію адреналіну або просто розважитися. У нас поширено чотири види таких ігор: лазертаг, пейнтбол, страйкбол, Хардбол.
Лазертаг має досить багато різновидів і являє собою гру, суть якої в поразці гравців-супротивників лазерними пострілами з бластера-автомата. Поразка гравця відбувається шляхом реєстрації променя бластера-автомата спеціальними датчиками (сенсорами), закріпленими на одязі гравця. Гра придумана Джорджем Картером III після перегляду «Зоряних війн».
Всім відомий пейнтбол - це метання один в одного кульками з фарбою за допомогою спеціальних пристосувань маркерів. Є кілька сказань про те, як з'явився пейнтбол. Найпоширеніша з них: лісоруби в Канаді позначали дерева спеціальними пристроями, а потім стали заради розваги позначати один одного.
Страйкбол (анг. Airsoft) - гра в якій використовується пневматична зброя (так званий привід), яка стріляє пластмасовими кульками діаметром 6 мм і 8 мм. На відміну від двох попередніх, страйкбол гра не комерційна, а потрапляння фіксують самі гравці, тобто гра ведеться на чесність. Страйкбол зародився в післявоєнній Японії для навчання поліцейських формувань поводження зі зброєю, так як вогнепальна зброя була заборонено.
Хардбол - гра, в якій теж використовується пневматичної зброю. Кулі в Хардбол - свинцеві кульки або кульки діаметром 4,5 мм. Як і страйкбол, ця гра ведеться на чесність, але відрізняється умовами максимально наближеними до бойових. Перестрілки в форматі «4,5» зародилися в колишньому СРСР, завдяки Іжевським зброярам, які налагодили випуск пневматики цього калібру.
Дуже багато різних людей від мала до велика, як чоловіків, так і жінок, привертає подібні види спорту. Багато хто пам'ятає, як брали участь у піонерських іграх «Зірниця» або «Орлятко», зниклих після розвалу Радянського Союзу. До речі, ці ігри з недавніх пір намагаються реанімувати різні військово-патріотичні клуби та інші схожі організації.
Так яка ж із цих ігор найкраща? На це запитання відповідь потрібно шукати індивідуально, тому як кожна володіє своїми достоїнствами і недоліками.